1-36/103 termék
1-36/103 termék
Idilli, meghitt és egyben nem nélkülözi az eleganciát. Elősegíti a pihenést és az élet ünneplését! Épp ilyen egy rusztikus stílusú belső tér. Felfedjük berendezésének titkait. Tanácsot adunk, mely elemekre érdemes odafigyelni!
A rusztikus stílus hihetetlen nyugalmat áraszt, és rendkívül érdekes kontrapontot jelent a minimalista vagy a hűvös, ipari elrendezésekhez. Először a XIX. és a XX. század fordulóján hallottak róla, egy bizonyos Thomas Lee révén. A mindennapoktól megfáradt vállalkozó boldog lustaságra és igazi kikapcsolódásra vágyott. Ennek érdekében elhatározta, hogy tervez egy széket!
Az általa létrehozott Adirondack modell gyorsan népszerűségre tett szert, és igazi vágy tárgyává vált! Számos amerikai pavilonban vagy nyaralóban találta meg a helyét. Ma ikonikusnak számít! Ez egyfajta szinonimája a provanszi stílusnak, egy ismertetőjel!
A rusztikus stílust főleg a természetes anyagokkal, és mindenekelőtt a fával azonosítják! Fehérített, kissé sérült, látható csomókkal, finom kopásokkal – igen, éppen ez a legkívánatosabb! Egy üvegajtós vitrin, amelyben edényeket lehet kiállítani, egy nagy asztal kényelmes székekkel, egy ágy vastag pléddel és egy halom párnával kötelező elemek! Nem lehet őket kihagyni!
A rusztikus stílusú belső tér elsősorban semleges földszínekből áll. Mindenféle bézs, világosbarna, finom kék, meleg és törtfehér színek szívesen látottak. Velük szemben kifejező nyomatok találhatók – gyönyörűen kibontott virágok, vadon élő erdők zöld levelei vagy páfrányok – egyedi és kollázs formájában egyaránt.
A hangulatos légkör megteremtésében a csempék is rendkívül hasznosak lesznek. A fantáziadús, absztrakt formájúak tökéletesen fognak mutatni. A fehér téglából készült rusztikus mozaik szintén kelendő – tökéletesen tükrözi a vidéki birtokok hangulatát. A konyhában igazán lenyűgözően néz ki!
A közmondásos „hab a tortán” természetesen mindenféle kiegészítő és csecsebecse lesz, amelyek személyesebb karaktert kölcsönöznek a belső térnek. Életet lehelnek bele! Különösen szívesen látottak a vesszőkosarak, a rézlámpák, a rattan székek, a csipkés szalvéták, a mezei virágokkal teli mintás vázák!
A rusztikus stílust azok az emberek fogják szeretni, akik közel állnak a természetközeli élethez kapcsolódó slow life eszméjéhez! Nincs olyan szabály, amely egyértelműen kimondaná, hogy hol lehet használni! Ez egyfajta időgép, amely a rohanó városból egyenesen a mezők és erdők között fekvő festői faluba visz.
A nagymamák házával, gondtalan nyaralásokkal társítják. Semmi sem akadályozza meg, hogy ezt az esztétikát egy tömbházban található lakásba is becsempésszük! Fontos azonban a mértékletesség megőrzése – szakszerűen kihasználni minden sarkot, és nem zsúfolni tele a teret!
A rusztikus stílus időtálló! Valójában soha nem unalmas! A fő cél, amelyet be kell töltenie, a lakói kényelme! Nem külsősíti a tulajdonosok társadalmi helyzetét vagy vagyonát – éppen ellenkezőleg. Arra ösztönöz, hogy a bútoroknak és a mindennapi használati tárgyaknak „második életet” adjunk. Ideális konyha, fürdőszoba, hálószoba vagy nappali berendezésére.
Milyen egy rusztikus konyha? Vidéki, ugyanakkor rendkívül hangulatos és kissé romantikus! Masszív fehér bútorok? Fa munkalap? Kerek asztal? Minden van! És mi a helyzet a falakkal és a padlóval? Preferenciáinktól függően dönthetünk a világos színeket használó fantáziadús rusztikus csempék mellett, vagy gondolhatunk a méhsejt utánzatúakra is. Sok esetben a pult feletti teret apró téglákkal bélelik, míg az, amelyen járunk, patchwork csempékkel van kirakva.
Az ablakban tökéletesen mutat egy csipkés függöny vagy egy bájos karnis. Nem hiányozhat a stílusos berendezés sem – a régi, cserépkályha vagy a nyitott kandalló persze megérdemli a bestseller címet. Fontos továbbá a hagyományos és lehetőleg kézzel készített kerámia is – az üveg mögött kiállítva lenyűgöző hangulatot kölcsönöz a belső térnek. Mindenféle műanyagot kerülni kell – a rusztikus konyha határozottan nem a műanyagok helye!
Egy kis rusztikus fürdőszoba egy tömbházban?! Mi mellette vagyunk! Ez a rendkívül finom, idilli esztétika ideális egy kis fürdőtér elrendezéséhez. A pálcika alakú fehér rusztikus mozaik az egyik legjobb módja a tér vizuális megnövelésének! Klasszikus és stílusos, így nem áll fenn a veszélye annak, hogy kimegy a divatból. Rendkívül könnyű hozzá kiegészítőket és dekorációkat választani. Ami a rusztikus padlólapokat illeti, egy kicsit megőrülhetünk – a hatszögletű csempék most nagyon divatosak!
Természetesen a rusztikus mozaik nem az egyetlen meghatározó eleme a ebben a trendben berendezett fürdőszobának. Lelkét kissé régies bútorok, szabadon álló kád, vesszőkosarak, arany szerelvények, tükör alkotják – minél nagyobb, annál jobb! Számos faelem jelenik meg benne. A meleg, könnyű, tompított fény is figyelmet érdemel.
A rusztikus stílus a nappaliban is tökéletesen megtalálja a helyét. Fehérre festett falak – az egyikre érdemes családi fotók galériáját rendezni, tömörfa padló jól látható csomókkal, kényelmes világos kanapé vagy sarokülő párnákkal bélelve, mint a régi időkben, és persze sok zöld! Dekorációként tökéletesen mutat egy könyvekkel teli, masszív, üvegezett vitrin. Egy ilyen elrendezésű belső teret egy hosszú szálú szőnyeggel, lenvászon függönnyel lehet kissé felmelegíteni – kulcsfontosságú, hogy visszafogott színekben legyenek tartva. Az egészet egy vesszőkosaras lámpa egészíti ki.
A rusztikus hálószoba a lusta reggelekkel, a meleg napsugarakkal, a zöld mezőkkel társul, amelyek a látóhatárig húzódnak. A tömör vázú ágy a védjegye. Érdemes odafigyelni a kiegészítőkre is – takarókra, plédekre, párnákra. Közvetlen hivatkozás a vidéki esztétikára a fonott fonatokkal vagy népi mintákkal díszítettek lesznek. A falak díszítéséhez fa törzsek, agancsok, szőrmét és bőrt imitáló szövetek lesznek hasznosak! A ruhákat a legjobban egy nagy tömörfa szekrényben vagy egy régimódi fehérneműtartóban tárolhatjuk.
A rusztikus stílus, mint minden más, konkrét szabályok szerint működik. Időtálló, tágas, világos, természetes. Meghódít a szürkeségével, lelkekkel teli belső tereket alkot! Tele fával, természetes színekkel, személyes kiegészítőkkel. A dekoratív elemek elsősorban funkcionális díszítések, amelyeknek tökéletes példája a mozaik!
Szerezz te is exkluzív hozzáférést! Inspirációk, trendek, új termékek, exkluzív ajánlatok és még sok más közvetlenül az E-Mailodra!