A kis négyzet alakú csempe egyedi karaktert adhat fürdőszobánknak? Határozottan igen. A kerámia mozaik évek óta nagyon népszerű, és nem csak otthoni fürdőszobákban használják. Tudja meg, mi a titka, és tanulja meg a professzionális stílus bevált módszereit.
Az üzletekben különféle típusú mozaikok találhatók: kerámia, üveg, kő, sőt fa vagy fém mozaikok is. A kerámia mozaik a leggyakrabban használt. Annak érdekében, hogy a beszerelés kevésbé legyen időigényes, a gyártók speciális hálóval kapcsolták össze a kis elemeket, és így kész blokkokat hoztak létre, amelyek különböző méretekben kaphatók. Ez nagyban megkönnyíti a mozaik felszerelését, mert többé nem kell aggódnunk, hogy minden négyzet alakú csempe egyenletesen kerüljön elhelyezésre. A munka egy részét egyszerűen elvégezték helyettünk. A jelzett lapokat könnyedén adaptálhatjuk különféle típusú felületekhez, tetszőlegesen lemodellezve, vágva.
Amellett, hogy a mozaik hihetetlenül lenyűgözően néz ki, használatának van egy nagyon praktikus dimenziója is. Miért? Mert ennek köszönhetően könnyedén befejezhetjük az ún nehéz helyeken, a hagyományos burkolólapok fáradságos vágása és modellezése nélkül. A mozaik kiválóan alkalmas lekerekített és domború felületekre, mint például ovális kádburkolat, mosdópult vagy kerek tükörfelület.
Mielőtt elkezdené a mozaik lerakását, alaposan határozzuk meg a csempék koncepcióját és elrendezését. Emlékeznünk kell arra, hogy a mozaik egy dekoratív elem, amely finoman kiemelkedik az egységes háttérből. Sőt, ha túl sok helyen használunk mozaikot, az szükségtelen káoszt idézhet elő, és ronthatja a projekt végső hatását.
A mozaik lerakása előtt nagyon óvatosan kell kiegyenlíteni az aljzatot. A következő lépés egy vékony réteg ragasztóhabarcs felhordása. Ennek a műveletnek a pontos elvégzéséhez a legfinomabb fogazatú fésűt kell használnunk. Ne feledje, ha a ragasztóréteg túl vastag, nagy valószínűséggel kiszivárog a repedésekből. Kisebb felületekre kenjük fel a ragasztót, hogy ne száradjon ki a csempék felhelyezése előtt. A mozaikdarabokat egyenletesen és nagy pontossággal kell elrendezni. Ne felejtsük el betartani a megfelelő távolságot a hálók között, hogy az illesztések azonos szélességűek legyenek. A távolsági keresztek rendkívül hasznosak lesznek ebben a tevékenységben. Hasznos lesz egy vízmérték is, aminek köszönhetően meg tudjuk majd mérni a függőlegest és a vízszinteset is. Fugázáskor a szennyeződésnek, UV-sugárzásnak, gombásodásnak és nemkívánatos kivirágzásnak ellenálló rugalmas vagy epoxi hézagok tökéletesen működnek. Miután összeállítottuk az összetételünket és korrigáltuk a hézagok szélességét, érdemes a teljes szerkezetet finoman és nagy érzékenységgel megerősíteni, hungarocell- vagy gumisimítóval vagy más eszközzel a felülethez nyomni. A munka befejezéséhez a mozaik megszáradása után egyszerűen törölje le egy nedves ruhával. Ekkor már csak élvezhetjük az elért hatást.
Szerezz te is exkluzív hozzáférést! Inspirációk, trendek, új termékek, exkluzív ajánlatok és még sok más közvetlenül az E-Mailodra!